Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Stolar, 6 st, 1900-talets mitt.

Furu med sitsar av läder, pärlspik. Fyra stolar och två karmstolar. Sitthöjd 44, höjd 92 cm.

Slitage. Märken. Fläckar. Nedsuttna. En med förstärkt sits. Enstaka nitar saknas. Torrsprickor.

Utropspris
4 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13