Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Haldor Vik och Ingmar Relling, soffa / dagbädd, 'Svane', Ekornes, Norge, 1960-tal.

Stomme fanerad med teak. Lösa plymåer i rygg. Längd ca 192, djup 76, sitthöjd 40, höjd 75 cm.

Slitage. Märken. Smärre fanerskador.

Utropspris
4 000 SEK