Cremekoppar med lock, 18 stycken, samt praktfat och 18 assietter, Rörstrand, "Gripsholmsservisen".

Dekor av lilla riksvapnet samt kronor. Höjd cremekopp med lock 9,5 cm. Fatets diameter 37 cm. Diameter assietter 18 cm.

Nagg, slitage.

Utropspris
4 000 SEK