Adolf Zethelius, strösked, silver, Stockholm 1812.

Gammalfransk modell. Frånsidan med stämplat vapen för Boije av Gännes under friherrlig krona. Längd 18,5 cm, vikt 45 gram. .

Slitage.

Utropspris
800 SEK