Undertallrikar, 24 st, silver 925/1000. Mexico 1900-tal. Rokoko-stil.

Profilerade, med graverat vapen. Diameter 29 cm, total vikt c:a 14,8 kg. Fodral i flanell medföljer.

Slitage, repor.

Utropspris
50 000 SEK