Kandelabrar för 5 ljus, ett par, silver 925/1000, Mexiko 1900-tal. Louis XVI-stil.

Kannelerade skaft, på rund fot med godroner, Svängda, släta ljusarmar. Höjd 43 cm, bredd 37 cm. Vikt 2071 + 2073 gram.

Slitage.

Utropspris
25 000 SEK