Madeleine Pyk – en samling F769

Mockaservis, 3 delar, silver, Svenska importstämplar, 1900-tal.

Mockakanna, gräddkanna och sockerskål med lock. Släta, med räfflat kantband samt med svan på locken. Höjd 21,5 cm, total vikt 560 gram.

Lätt slitage.

Utropspris
4 000 SEK