CG Hallberg, chokladkoppar, 3 st, silver, Stockholm 1896. Louis XVI-stil.

Invändigt förgyllda. Runda, med bladornerat handtag, på indragen fot. Heltäckande dekor av svängda godroner och blomsterfestonger. Höjd 11 cm, diameter 10 cm, total vikt 693 gram.

Lätt slitage, två med små bucklor på foten.

Utropspris
6 000 SEK