Vinkylare, silver, Hanau, 1800-talets slut. Louis XV-stil.

Invändigt förgylld. Efter Meissonnier-modell, driven dekor av Backanal, parställda hänklar i form av hermfigurer med delfiner i händerna. Höjd 29 cm, vikt 2 947 gram.

Slitage, bucklor.

Utropspris
25 000 SEK