K. Andersson, dryckeskanna, silver, 1800-tal. Barock-stil.

Förgylld, rik reliefdekor av Gustav II Adolf och slaget vid Lützen. Höjd 28 cm, vikt 952 gram.

Slitage.

Utropspris
15 000 SEK