J. Tolstrup, bestickuppsättning 48 delar, silver, Norge 1920-tal. Rokoko-stil.

Rokoko-modell.
Bestående av:
12 matknivar - 23,5 cm
12 matgafflar - 20 cm
6 dessertgafflar - 17 cm
18 dessertskedar - 17 cm

Total vikt gafflar och skedar 1495 gram. Total vikt knivar med stålblad 844 gram.

Lätt slitage.

Utropspris
10 000 SEK