Ilkka Pärni

(Finland, Född 1959)
Ilkka Pärni
(Finland, Född 1959)

Ilkka Pärni, relief, skulptur, tempera på trä, signerad och daterad 2013.

Utan titel. H. 106 cm.

Verken finns att se på Bukowskis
Berzelii park 1, 3 – 8 mars. Öppet 11.00–17.00. Lördag och söndag stängt.

Auktionen avslutas online den 10 mars

Uthämtning av inköpta verk
Bukowskis Västberga Allé 3, från den 11 mars.

Öppettider i Västberga
Måndag 10–17 Tisdag 10–19 Onsdag – Fredag 10–17 Lördag 11–15 Söndag: stängt

Utropspris
3 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801