1297966

Sten Eklund

(Sverige, 1942-2009)
Sten eklund, akvarellerad etsning, 1969, signerad ap 2/6.

Sten Eklund, akvarellerad etsning, 1969, signerad AP 2/6.

"Det svävande föremålet". Ur "Kullahusets hemlighet". P. 11 x 17,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Enköpings Konsthall, okt-nov 2013.

Om auktionen
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
3 000 SEK