Martin Mijtens d.ä, tillskriven

(Holland/Sverige, 1648-1736)
(Holland/Sverige, 1648-1736)

Martin Mijtens d.ä, tillskriven, olja på duk.

Damporträtt. Oval 86 x 67 cm.

Duklagning, retuscher.

Proveniens

Tidigare i samlingarna på Säby, Västergötland.

Utropspris
15 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801