Old Masters
1297401

Thomas Lawrence

(England, 1769-1830)
Thomas lawrence, hans krets. osignerad. uppfodrad duk på pannå 92,5 x 71 cm.

Thomas Lawrence, hans krets. Osignerad. Uppfodrad duk på pannå 92,5 x 71 cm.

Dam i orientalisk dräkt. Osignerad. Uppfodrad duk på masonitpannå 92,5 x 71 cm.

Obetydlig ytsmuts. Krackelyr. Skrapmärken. Gulnad fernissa. Retuscher.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
20 000 SEK