1298139

Ragnar Person

(Sverige, 1905-1993)
Ragnar person, olja på duk, signerad rp.

Ragnar Person, olja på duk, signerad RP.

"Majbål". 81 x 100 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, "Moderna vårauktionen", 2008, kat nr 135.

Anidania, Alingsås, maj 1973, kat nr 10.

Om auktionen
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
40 000 SEK