Vaser, sju stycken, porslin. Kina, 1900-tal.

Olika dekor. Bestående av;

Miniatyrvas, höjd 7,5 cm.
Penselvas, med röd hund, höjd27,5 cm. Stjärnspricka i botten.
Ett par vase, balusterform, höjd 18,5 cm. En med ifylld nagg.
Vas i bronsform, höjd 34 cm. Mynningsspricka.
Vas, med fågel, höjd 10 cm.
Vas med gosse med höns, höjd 14 cm.

Sprickor, ifyllt nagg.

Utropspris
3 000 SEK