1262575

James Brown

(USA, 1951-2020)
James brown, lavering signerad och daterad 1988 a tergo.

JAMES BROWN, lavering signerad och daterad 1988 a tergo

"The Passion XXXVII".
Bladstorlek 49,5 x 31,5 cm. Inklusive ram 71 x 52 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Anders Tornberg Gallery, Lund.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Klubbat pris
5 000
488
575
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
7 mar 13:57
5 000 SEK
6 mar 22:07
4 000 SEK
1 mar 18:30
3 500 SEK
28 feb 10:06
2 700 SEK
27 feb 9:38
2 500 SEK