1289470

Skål samt Fat Imari Japan 1800-tal porslin

Skål samt fat imari japan 1800-tal porslin.

Dekor av blommor i underglasyrblått samt rött och gukld, diameter 36, längd 36 cm

Bruksslitage. Lagning. Krackelyr. Glasyrmistor.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Slutpris
350
34
42
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
25 apr 17:08
350 SEK
20 apr 20:01
300 SEK