Målningar, fem stycken, på rispapper. Okänd konstnär, Qingdynastin, 1800-tal.

Föreställande olika processioner och illustreringar av livet vid hovet. Mått med ram; två stycken, 23x35 cm. Två stycken 44x28 cm. En 39x28 cm.

Skador, fläckar, sprickor.

Utropspris
3 000 SEK