Vaser, 2 stycken, brons. Japan, Meiji (1868-1912).

Bukiga med hög uppdragen hals med dake om halsen och tranor i relief. Höjd 39,5 cm.

Slitage, repor. Senare botten.

Utropspris
2 500 SEK