Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Rökelsehållare/Figuriner, tre stycken, porslin. Qingdynastin 17/1800-tal.

I form av buddhistiska lejon, glaserade i grönt och gult. Ett par sittande, glaserade i grönt och guld, höjd med träställ 23 cm. Krackelyr, nagg, retuscher vid öronen.
En liggande fohund, skada vid rökelsehållaren, nagg. längd 12,5 cm.

Skador, retuscher.

Utropspris
4 000 SEK