Vaser, två stycken, cloisonne. Japan, 1900-talets början. Samt ask med lock, cloisonne, Kina.

Balusteform med blomformad mynning. Höjd 18,5 cm. Skador. Askens diameter 6,5 cm.

Vaserna med skador.

Utropspris
1 500 SEK