Lykta, brons. Japan, omkring 1900.

Baluterform med dekor i relief. avtagbart lock. Höjd 35 cm.

Slitage. 6 klockor och 5 fiskar medöljer. Dvs en fisk saknas och en del har skador. Ska hänga runt om på locket.

Utropspris
2 500 SEK