1303450

Figuriner, tre stycken, trä. Förgyllda och lackerade. Sen Qingdynasti, 1800tal.

Figuriner, tre stycken, trä. förgyllda och lackerade. sen qingdynasti, 1800tal.

En stående ämbetsman i mingdräkt, höjd 18,5 cm med ställ. Slitage, nagg.
Två stående gossar som troligen hållit i något. Höjd med träställ 18 cm. Nagg, slitage. Torksprickor, del av fot borta.

Sliage, skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V25

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

500
49
59
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
25 apr 19:37
500 SEK