Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Klocka, brons, i träställning. Kina, tidigt 1900-tal.

Krönt av fabeldjur, drakar om livet, med inskription med mingmärke. Höjd med träställning 59 cm. Höjd klocka 31 cm.

Slitage, anlupen.

Utropspris
3 000 SEK