1304812

Bojan, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Bojan, porslin. qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av drake samt phenixfågel bland molnformationer. Höjd 20 cm. Trälock medföljer.

Borrad för el. Krackelyr, slitage.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Utropspris
5 000 SEK