Bojaner med lock, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i famille vertefärger, med motiv av figurer i naturmiljö. Höjd med lock 18 cm.

Slitage. 1 lock skadat.

Utropspris
1 500 SEK