1307172

Terrin med lock, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Terrin med lock, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Oval med uppsvängda hänklar samt krysantemumlockknopp, dekor i famille rosefärger med olika blommor. Höjd 22 cm, bredd vid hänklarna 32 cm.

Gamla lagningar vid ena hänkeln. Obetydligt nagg.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - T500
Mikael Nygård
Mikael Nygård

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
1 dag 13 timmar
30
305
36
Utropspris
300 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 35 EUR. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
5 maj 22:16
30 EUR