Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Stekfat, ett par, samt tallrikar, 3 st, urnor 2 st, porslin. Kina, 1700-1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, bestående av:
1 par serveringsfat, längd 37,5 cm.
3 tallrikar, motiv av bl.a. fåglar samt blommor. Diameter 22-23 cm.
1 tekanna med lock, höjd 13 cm.
1 bojan med lock, höjd 17 cm.

Skador.

Utropspris
2 500 SEK