Ställ, 13 stycken, trä. Kina, olika åldrar 18/1900-tal.

Skulpterad dekor. Olika modeller. Diameter 9-18 cm. Det ovala ställets längd 21 cm. Det stående ställets höjd 14, längd 17 cm.

Skador, lagningar, slitage.

Utropspris
1 500 SEK