Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Tallrikar, ett par samt cabaretdelar, två stycken, porslin. Kina, 1900-talets början.

Tallrikarna med dekor i famille noirefärger företsällande figurscen från hovlivet. Diameter 25 cm. Cabaretfaten med dekor av figurer i famille rosefärger. Längd 21 cm.

Nagg. Ett cabaretfat skadat, lagat, ett med nagg.

Utropspris
4 000 SEK