1309314

Vaser, tre stycken, cloisonné. Kina, 1900-tal.

Vaser, tre stycken, cloisonné. kina, 1900-tal.

Päronformade med dekor av fortlöpande lotusscroll. Höjd circa 15,8 cm.

Obet slitage.

Utropspris
5 000 SEK