Toyohara Chikanobu

(Japan, 1838-1912)
Toyohara Chikanobu
(Japan, 1838-1912)

Toyohara Chikanobu, färgträsnitt, 2 st. Japan, 1800-tal.

Jidao Kagami (Mirror of Historical Eras), Beauty of the Bunsei Era). Bildmått 22 x 34 cm.

Jidao Kagami, Genroku. Bildmått 22 x 34 cm.

Ej examinerade ur ram. Gulnad. Skador.

See similar at the British Museum, 1906,1220,0.1599;

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

115. Sigurdur Gustafsson, fåtölj/skulptur, "Wind", ed. 17/33, Källemo, Värnamo efter 2003.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK