Katsushika Hokusai

(Japan, 1760-1849)
Katsushika Hokusai
(Japan, 1760-1849)

Katsushika Hokusai, blad ur album, tre stycken. Färgträsnitt, Japan, 1800-tal.

Blad ur bl.a. Mangwa, bildmått
18,5 x 26,7 cm; 17,3 x 24 cm; 13,5 x 19 cm.

Ej examinerade ur ramar. Skador.

Utropspris
5 000 SEK