Koppar med fat, åtta stycken, 4+4, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosepaletten av blommor. Diameter 10-10,5 cm.

Nagg, slitage. Ett lock med sprickor.

Utropspris
4 000 SEK