Kruka, Kina, 1900-talets början.

Märkt i massan. Diameter yttermått 48 cm/innermått 34,5 cm, höjd 31 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
200 EUR