1312877

Krukor, tre stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal

Krukor, tre stycken, porslin. qingdynastin, 1800-tal.

Ovoid form, olika dekor i underglasyrblått. Höjd 12-21 cm.

Slitage, sprickor, mistor, missfärgningar.

Utropspris
4 000 SEK