1312887

Flaska samt vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Flaska samt vas, porslin. qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap respektive blommor. Höjd 21,5-24,5 cm.

Slitage. Den ena med avkortad hals. Den andra med spricka. Mistor.

Utropspris
3 000 SEK