1314263

Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Serveringsfat, kompaniporslin. qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått samt clobbered, med motiv av blommor, persikor, växter, fjärilar. Längd 47 cm.

Slitage. Glasyrnagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
8 000 SEK