1314276

Urna med lock, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.

Urna med lock, porslin. qingdynastin, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i trädgårdsmiljö. Total höjd 23 cm.

Slitage. Nagg. Lock med skador. Bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
2 000 SEK