1314489

Porslinsföremål, 4 delar, porslin. Qingdynastin, 1700-1800-tal.

Porslinsföremål, 4 delar, porslin. qingdynastin, 1700-1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av växter, blommor. Bestående av:
1 kanna, 15,5 cm.
2 skålfat på fot, diameter 9-10 cm.
1 fat, 11,5 cm.

Slitage. Nagg. Bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
3 000 SEK