Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Porslinsföremål, 7 delar, porslin. Qingdynastin, 1700-1800-tal.

Bestående av:
Tekanna med lock, längd 18,5 cm.
Kanna, höjd 10,5 cm.
Ask med inlägg, längd 12 cm.
Fat, längd 15,5 cm.
Fat på fot, längd 17,5 cm.
Skål, diameter 9 cm.
Kopp, 7 cm.

Slitage. Skador på några. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK