1315519

Sadeltäcke, Antik, Ningxia, ca 142 x 70 cm

Sadeltäcke, antik, ningxia, ca 142 x 70 cm.

Lejongul botten med med meander två medaljonger och pioner. Smal huvudbård med pärlor. Tygskodd.

Ställvis omfattande slitage. Lagningar. Revor.

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Utropspris
2 500 SEK