Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Thea Ekström

(Sverige, 1920-1988)
Thea Ekström
(Sverige, 1920-1988)

Thea Ekström, blandteknik på pannå, signerad Ekström och daterad 26 II 1962.

"Hasko - Stalo" (Till Oscar). 48 x 34 cm.

Liten skada i övre vänstra hörnet.

Proveniens

J P Willborgs samling

Utropspris
4 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13