1304513

Matskedar, 9 st, silver, matchgåvor fotboll, 1947-1948, samt 5 skedar, CG Hallberg, Stockholm, 1947.

Matskedar, 9 st, silver, matchgåvor fotboll, 1947-1948, samt 5 skedar, cg hallberg, stockholm, 1947.

Med gravyr:
2 st Norrköping - Dynamo 26/10 1947
2 st Norge - Sverige 19/9 1948
2 st Sverige - Österrike 11/7 första omgången OS London 1948
2 st Sverige - Danmark 10/10 1948 semifinal OS London 1948
Sverige - England 13/5 1949

Längd 19 cm, vikt 385 g.
5 skedar "Svensk spetsig" utan gravyr, CG Hallberg, Stockholm, 1947, längd 19 cm, vikt 170 g.

Smärre slitage.

Proveniens

Birger ”Bian” Rosengrens samling.

Övrigt

Utropspris
2 500 SEK