1335939

Thomas Demand

(Tyskland, Född 1964)

Thomas Demand, fotogravyr, diptyk, signerad, numrerad 23/100 och daterad 2004.

"Grotesques 32 and 53". Ett tryck signerat och daterat, det andra numrerat. Bildyta 41.9 x 27.9 cm.

Ej examinerad ur ram.

Verken finns att se på Bukowskis, Berzelii Park 1
15 – 18 september, onsdag – fredag 11.00–17.00, lördag 11.00–15.00.

Uthämtning av inköpta verk
Bukowskis Västberga allé 3, från den 24 september

Utropspris
12 000 SEK