Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Thomas Gainsborough

(England, 1727-1788)
Thomas Gainsborough
(England, 1727-1788)

Såld som: 1378198. Thomas Gainsborough, efter. Miniatyr. Signerad. 1800-tal.

"Anne Elisabeth Cholmley (1769–1788), senare Lady Mulgrave". Signerad Castel d'apres Gainsborough. Gouache. Bildyta: 12 x 9 cm.

Okänd konstnär 1800-tal, osignerad. Akvarell.

Ej examinerad ur ram. Lita smuts bakom glaset.

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13