1309017

Andrew Robertson

(Storbritannien, 1777-1845)
Andrew robertson, tillskriven. miniatyr. signerad och daterad.

Andrew Robertson, tillskriven. Miniatyr. Signerad och daterad.

Ung herre i uniform. Signerad med initialer A.R. Daterad 1815. Gouache. Bildyta: 6,5 x 5 cm (inklusive ram 15 x 12 cm).

Ej examinerad ur ram. Lite smuts under glaset. ett par obetydliga färgbortfall i nedre kant.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
2 500 SEK