1309180

Antonio Allegri Correggio

(Italien, 1489-1534)
Antonio allegri correggio, hans art. miniatyr. 17/1800-tal. osignerad.

Antonio Allegri Correggio, hans art. Miniatyr. 17/1800-tal. Osignerad.

Madonnan och Barnet med Johannes Döparen. Osignerad. Olja på koppar. Bildyta: 8,5 x 7 cm.

Ytsmuts. Smärre skrapmärken. Några små färgbortfall.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
3 000 SEK